A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anjeza Shahini

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  48
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Anjeza Shahini is a very famous singer of Pop music. Ajo u zbulua në Talent Show-n e parë shqiptar "Ethet e Së Premtes", në edicionin e parë të cilin Anjeza arriti ta fitojë pas disa javësh konkurrim. Në vitin 2002, Anjeza Shahini shpallet fituese në Ethet E Së Premtes 1. Në Dhjetor 2003, Anjeza Shahini merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Imazhi Yt". Vajza 17 vjeçare u paraqit ne Festival se bashku me 29 pjesëmarrës te tjerë. Aty ajo konkurroi dhe pas fazës gjysem finale srriti...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Finalist)

Ethet E Së Premtes

(Winner)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Erdhi Momenti (2008)


» Add A Song »

Ti Dhe Une
Uje Ne Shkretetire
Te Desha Shume
Magnet
Erdhi Momenti
Dashuria E Bjeshkëve Të Nemuna 2


Translations (4)


Related Artists:

Orinda Huta

Elvana Gjata

Anxhela Peristeri

Besa Kokëdhima

Ronela Hajati

Greta Koçi

Miriam Cani

Samanta Karavella

Rosela Gjylbegu

Mariza Ikonomi


Tags: Anjeza Shahini, Anjesa Shahini

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019