A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Anonimos - 1988 Linda


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/01/2010

2010-01-12T01:56:30

INTRO...
S’PO DU MET NI TU FOL // PO PO DU MET PA TU NGU(S’PO DU MET NI TU FOL // PO PO DU MET PA TU NGU)
S’PO DU MET BO KEQ // PO PER T’MIR MET KALLXU(S’PO DU MET BO KEQ // PO PER T’MIR MET KALLXU)
A JOM I DREJT A I NJEJT // FOL SE E KI VREJT
DIQKA QE KOM NJEJT // PUBLIKISHT THUJE KREJT(DIQKA QE KOM NJEJT // PUBLIKISHT THUJE KREJT)
S’KOM DASHT ME THAN // PO PE THOM PUBLIKISHT(S’KOM DASHT ME THAN // PO PE THOM PUBLIKISHT)
QE ERDH QAJO DIT // KREJT MI SJELLON N’GISHT(QE ERDH QAJO DIT // KREJT MI SJELLON N’GISHT)
S’PO DU ME MSHEL GOJEN // E ME NEJT ME SY MSHEL(S’PO DU ME MSHEL GOJEN // E ME NEJT ME SY MSHEL)
AS MENIMET E MIJA // QITU KURKUSH SDU MI SHKEL(AS MENIMET E MIJA // QITU KURKUSH SDU MI SHKEL)

REFRENI...
LINDA NI NJERI QE KURR MOS TE VDES
DERI N’FRYM T’FUNDIT // QE DO TA QES
A THU QKA PO PRES // EDHE NIHER KUR DES
JOM NJERI I RRUGES // PO PA INTERES


ANONIMOS…
1988 LINDA QE KURR // MOS TE VDES
ADEMI I PAR VDIQ // E UN ALA JOM KA PRES
S’KOME HANGER AT MOLL // EDHE NESE DES UNI
KOME KAN HALA I FORT // DERI SA TUM VJEN FUNI
1994 JA NISA // KLASEN E PARE
ME SHUME VESHTIRESI // SIKUR QDO SHQIPTAR
SHKRNOJAT I MSOVA // JA NISA RIMA ME SHKRU
PO SKISH MUNSI MI BOTU // E AS MI INQIZU
S’PO DU ME MSHEL GOJEN // E ME NEJT ME SY MSHEL
AS MENIMET E MIJA // QITU KURKUSH SDU MI SHKEL
KREJT KTO FJAL QE // PI THOM I KOM NXERR ME GJAK
I BARABART ME KREJT // SE QIT PUN E BOJ QDO NAT
S’JOM POLITIKAN // JO NUK KOM PARTI N’VETI
S’KOM AS USHTRI // JO NUK THOM QA THOT SHTETI
SI KOM AS MENIMET // E NJEJTA SI TJERT
JOM SHUM I DREJT // EDHE VET E KENI VREJT

REFRENI...
LINDA NI NJERI QE KURR MOS TE VDES
DERI N’FRYM T’FUNDIT // QE DO TA QES
A THU QKA PO PRES // EDHE NIHER KUR DES
JOM NJERI I RRUGES // PO PA INTERES

ANONIMOS…
S’PO DU MET NI TU FOL // PO PO DU MET PA TU NGU
S’PO DU MET BO KEQ // PO PER T’MIR MET KALLXU
A JOM I DREJT A I NJEJT // FOL SE E KI VREJT
DIQKA QE KOM NJEJT // PUBLIKISHT THUJE KREJT
S’KOM DASHT ME THAN // PO PE THOM PUBLIKISHT
QE ERDH QAJO DIT // KREJT MI SJELL N’GISHT
S’KOM DASHT ME BO MUZIK // PO SU KAN IDEA JEM
ADEM RAMADANI VLLAU JEM // M’LA N’KET VEN
RRI URT HAVER // SE SDIN ME KON KI PROBLEM
T’VYN ME QIT GISHTIN N’MEN // E SHE GJUMI QYSH T’NXEN
UM GJUN SA DUSH ME FJAL // PO UN S T’JEPI SHPRESA
GJUJUM DIREKT // NESE KI ANKESA
MU JETA M’INSPIROJ // NI KOH ME KAN NGAT MUZIKES
I LARGUM PREJ FRIKES // QELLIMI I POLITIKES
NUK RRI UN ME RROSPA // DERI SA T’KOM DOSTA
I KOM DOSTAT E BESES // SI NDRROJ AS ME BOSSA

REFRENI...
LINDA NI NJERI QE KURR MOS TE VDES
DERI N’FRYM T’FUNDIT // QE DO TA QES
A THU QKA PO PRES // EDHE NIHER KUR DES
JOM NJERI I RRUGES // PO PA INTERES


Lyrics submited by Fitore Sopjani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019