Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anonimos - Vajza E Vogel

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza E Vogel".
3. Video është e këngës "Vajza E Vogel", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anonimos - Vajza E Vogel  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

16/03/2010

2010-03-16T14:53:19+00:00

1*ANONIMOS
AT’HER KUR NE BOT // PER PAQ S’KISHTE BINDJE
DIKUN N’MESIN E SAJ // NA NDODHI NI LINDJE
NJE VAJZ E VOGEL // ME SY TE NDRITSHEM SI DRITA
ATY NE NJE VEND KU MA SHUM // MBRETRONTE FRIKA
MERITOJ NI JET T’MIR // SI TE GJITH FEMIT E BOTES
E JO E LARGUME // NE SIPERFAQEN E SOFRES
NUK O SHTIR TASH ME TY // QDO SEN OSHT NE RREGULL
MERITOVE NI JET T’HAPUR // E JO ME PLOT MJEGULL
NDOSHTA FAJET I KA // KJO KOHA E SODIT
QE KA DAL VEQ // PREJ DURVE TE ZOTIT
A NA E PYSUM VETEN // KU OSHT N’DUART E KUJT
E GJITH E KEM PERGJIGJJEN // NE TE AS KUJT
MOS HARRO SE TI S’JE VET // NE KET BOT
MOS HARRO SE TY T’MBRON // VEQ I MADHI ZOT
MOS HARRO SE PA TY JETA // KA MESHIR
MOS HARRO SE ENGJUJT // TA PLOCOJN QDO DESHIR

2*ANONIMOS
SHTRATI YT TE KERKON // QDO NAT TE ENDRROSH
LIBRAT E TUA // PRESIN TI LEXOSH
QDO DIT TI SHKELI HAPAP // E BERTAS PSE JE SHKU
SIKUR HIJE UM KE MET // PA TY S’DU ME JETU
MUNGESA E SAJ // SHUM UM KA PREK
JETA S’PO EC // KUR PE DI SE KA VDEK
PO SA E KA SHIJU // JETEN PER HER TE PAR
NE SYT E TU S’SHIHET TASH // BABI YT I VRAR
MOS KERKO NAPER SHPRESA // QE S’MUND T’AFRON
AI KA SHKUAR TANI // PER TY OSHT TEPER VON
MUNOHESH ME KAN QET // PO MRENA KI ZJARR
LULEN E PAR T’PRANVERES // KOME TA PRU M’BI VARR
KOHA KALON // E KALUMJA OSHT E PERJETSHME
TASH JOM RRIT PE KUPTOJ // JETEN E PA VDEKSHME
SHTINE N’KRY SHTINE N’MEN // SE QKA THASH NUK O LEHT
HARRONE T’KALUMEN // E INKUADROHU Në JET

REFRENI
MOS // MOS I FOL ZEMRëS Që DIGJET
SE AJO JO // S’T PëRGJIGJET
SA SHPRESA SA GëZIME
TU SHENDRRUAN N’PIKLLIME
A THU SA PRANVERA
TASH KTU DOT QELIN
PREJ VUJATJES TëNDE
EDHE DIELLIN DO TA MSHELIN
(EDHE DIELLIN DO TA MSHELIN)

FUND
MOS I FOL ZEMRëS Që DIGJET
SE AJO JO S’T PëRGJIGJET
SA SHPRESA SA GëZIME TU SHENDRRUAN N’PIKLLIME


Ky tekst u dërgua nga Minimal Amiros No1
Më Shumë Këngë Nga Anonimos:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet