A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Anonimos - Se Perseris


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T22:54:00

Jom dakord për shume rrug , Që i kalova në mirkuptim
Jeta jem t'merr n'denim , Nëse me qëllim , M'shkel në Besim
Emri jem anonim , Kerkoj rrug , pa nenkalim
S'kom mbarim , Po drejtim , me ni rrug pa ndalim

Jom i qet me shume durim , Për mu sot so fillim
Per dikon jom shperblim , Me ni fund pa mbarim
E kom qjellin mi kry , Qe m'bon qdo dit ndriqim
Lutna shum për kete rreth , Per ata qe majn besim

Jom ka pres , Po qa po pres , As vet nuk pe di
S'kom fobi , Qitu po rri , Fjal shum jom ka ni
Jom shtri , Ni drejtësi , Drit po bon ni qiri
Krejt po folin un po rri , kur pushoj m'thirrin Xeni G

Ref:x2
Fjalt kurr si , perseris , edhe nese jetoj n'paris
Fjalen tem e kom biznis , qa e thom gjith e ngris
Kur t'um qohet t'boj diss , t'fshi si kanabis
Rruga jem anonim , hala thirret , Anonimos

2...ANONIMOS
Prej fillimit jon sjell , rreth tokes me fjal t'mija
Dikush ju ka besu kur m'kan njoftu , kan ndryshu njerzija
Do i ka ndryshu muzika , i ka rrok shume merzija
Rrugen tem sun e nal , kurr as policia

Shum fjal jom ka ni , po asnjo s'po m'pershtatet
Qysh prej fillimit , mbarimi sun mi hup vaktet
Jeta teper e mir , kur qohesh bashk me mengjes
A e ke pa sa rrug kalon , qe t'presin per interes

Pa i shti kamt , sun kap sen me dur
Fjalt mir pa i thurr , sun e therr 1 reptur
I shoh do dojn mu turr , e po bin drejt n'furr
Zanatin e kom sikur gur , sun ma hup ti mu kurr

Ref:x2
Fjalt kurr si , perseris , edhe nese jetoj n'paris
Fjalen tem e kom biznis , qa e thom gjith e ngris
Kur t'um qohet t'boj diss , t'fshi si kanabis
Rruga jem anonim , hala thirret , Anonimos
Category
Entertainment


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019