Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Antique

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Antique është një grup këngëtarësh i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Antique ishte një duo suedeze-greke e këndshme e përbërë nga Elena Paparizou dhe Nikos Panagiotidis me origjinë nga Suedia që kombinuan muzikën dhe tekstet popullore greke me një rrahje muzikore nordike. Të dy Paparizu dhe Panagiotidis kanë lindur dhe rritur në Suedi nga prindërit grekë. Ata ishin të parët që u propozuan për Grammën Suedeze në kategorinë e vallëzimit modern me një këngë greke. Në vitin 2001, Antique u zgjodh për të përfaqësuar Gr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Helena Paparizou

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Preluders

Isa Tkm

Las Populares

Reik

La Nueva Banda Timbiriche

Teen Angels

Erreway

Culcha Candela

Pinhani

Elegeion

Tags: Antique, Elena Paparizou


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet