Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Anton Bushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Anton Bushi është një autor këngësh. Që prej moshes 5 vjeçare, kam filluar me muzike, pra ka qen Agja (Gega), i cili më se pari më ka dhuru një çifteli për 5 vjetorin e lindjes. Dhe prej aty kam zbuluar vetveten si Muzikant i Natyres, pastaj me ndihmen e Gjyshit Ukë Bushit dhe Kumbares Zef Dodaj, kam fillu mej mësu melodit, ndersa në moshen dhjetë vjeqare kemi dhën Koncertin e par me Grupin e Shkolles fillore Engjull Jakë Gjoni ne Novosellë të Ulët ne krye me Profesorin e Muzikes Is...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Gezim Lazri

Riza Bërbatovci

Arton Cervadiku

Labinot Mezini

Gramoz Kotroci

Shefqet Gjocaj

Olsi Gjondedaj

Luan Bakiu

Feston Dumani

Samer Agolli

Tags: Anton Bushi, Toni


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet