Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Gjakovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Belgjikë 
 • Mosha:
 • 62 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Anton Tetaj është një këngëtar i njohur. AUTOBIOGRAFI: Dëshira për muzikë më ka lindur qysh se në vogjëli (parashkollor), gjatë viteve shkollore isha aktiv si këngëtar në organizime të ndryshme festive, përvjetorëve, me arsimtaret e muzikes etj. Në atë kohë si fëmijë idol i kisha dy këngëtar të njohur të cilët më dhanë kurajo dhe pasion për këngën dhe muzikën shqipe, ishin: Qamili i Vogël dhe Marash Krasniqi gjerësisht (daja im). Në moshën 15 vjeçare fillova të këndoj rregullishtë nëpë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Anton Tetaj, Anton Tetaj, Tony

Komente 0