Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - Kadaldal Po Vjen Pleqnija Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O Kadaldal o po vjen Pleqnija
po i kjan Hallet o çiftelija - 2x

Kan nis gishtat e s´po m´punojn-e
edhe zani o mirë s´po m´shkon-e

Kurë m´kujtohen Këto Ditë te mija
mallë e kishi me m´pa te Shpija

Trupi im s´ashtë bo rahat-e
tuj këndu o n´Qytet e n´Fshat-e

O ju kujtohen o fjaltë e mija
se qysh vjen o e shkret Pleqnija

Unë kët kangë qe pe knoj ma i pari
do t´i bjen ndërmënd çdo Këngëtari


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 28/12/2009


Anton Tetaj - Kadaldal Po Vjen Pleqnija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kadaldal Po Vjen Pleqnija".
3. Video është e këngës "Kadaldal Po Vjen Pleqnija", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0