Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anton Tetaj - E Mora Dajrën Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
E Mora Dajrën
Dola Nën Hije
Për Ty Moj Gocë e Vogël
Yll Bukuri - e

II
E Mora Dajrën
Dola Në Barqe
Për Ty Moj Gocë e Vogël
Shpirtin Ma Kënaqe

III
E Shkova Anës
O Anës Lumit
Q´mi Lave Sytë o Moj Goce
Si Zog Pëllumbi

IV
O bu bu bu bu -e
Vaj për Sytë e Zi -e
E s´paske Pa Moj Gocë
O Dynja Me Sy - e

V
E Mora Dajrën
Dola n´Senije
E ta Rris Gocën Qyqëja
O për Plaqëri - e

VI
E Syri i Gocës
Si Rrush i Zi - e
Q´me Qele Plagë o Moj Goce
Plagë Dashuri - e


Ky tekst u dërgua nga Anton Tetaj-tony


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anton Tetaj
Publikimi: 11/02/2010


Anton Tetaj - E Mora Dajrën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Mora Dajrën".
3. Video është e këngës "E Mora Dajrën", por nuk këndohet nga Anton Tetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anton Tetaj:


Komente 0