Më mbaj mend (për 1 muaj)

Antrax - Mos U Largo (Feat. Foli)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

ou ou ou ou ou ou ou ou ou
na na na na na naaa

Ref (2x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa tjam gjall veq ty un do te dua

ti hongsha buzet per fillimin qe i ki te omla
kallxoj shoqeve qe un jom qaj qe mki pa ne ondrra
qaj qe tka hup vetdijen veq me nje shikim
qaj qe ta mur zemren e nuk pate mo kerka ti kthim
qaj qe tmajti per veti qaj qe nto u dashurove
qaj qe kur me to u bone jeten ti e kuptove
lulzove perniher e gzimi tu pa ne sy
e kuptove qe ti je per mu e un jom per ty

ne te dy sikur eva me adamin ne ket dhe
mos dysho hiq ma teper se pot du qashtu qysh je
sdu premtime hiq mem dhon se e di qe mu um don
e di qe veq nmu mbshtetesh e tjeter ka sun shkon
a je hen qe mjep drit naten kur nuk shoh bash sen
a je dielli qe um nxen kur o ftoft ne ket vend
a je qajo qe mke lyp a je qajo qe kerkova
a je ti qajo femen qe moti e dashurova

Ref (2x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa tjam gjall veq ty un do te dua

Ta fali jeten shpirti jem se zemren moti ta kom dhon
um pelqen qashtu qysh je e tjeter njeri svyn me kon
po kallxom a osht e gjon dashnia apo kshtu po flitet
ti e din qe ka her un gabova amo s`perseritet

s'po shitet mo kjo fore t'du se o trip i vjeter
e mos e boft zoti as ni her met pa me dikon tjeter
qekjo leter qe un ta shkrujta ruje msheft najkun
qele naten lexoje para se me ra ne gjum

dy njerz qe dashurohen dy engjuj te zotit
deri nqiell mu mki ngat e mos e qit piken e lotit
po lum zot kjo jeta jem e fakti qe jom bashk me ty
fati qe ma ka sjell zoti spari her met pa ne sy
loqko sboj me kerkon e di qe um ki xhan
loqko mas teje smuna mas teje jom hajvan
ngo sa tegziston bota e sa tka zot nket planet
un te du dhe kurr nuk t`lshoj se me ty ka me kon per jet loqko

Ref (4x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa tjam gjall veq ty un do te dua


Ky tekst u dërgua nga  niiomzaAntrax
Featuring: Foli
Publikimi: 11/04/2009


Antrax - Mos U Largo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Largo".
3. Video është e këngës "Mos U Largo", por nuk këndohet nga Antrax.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Antrax:


Komente 0