Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Anxhela Noti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  23
 • Vendlindja:
 • Kuçove 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Angli 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Anxhela Noti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është me origjinë nga Himara. Babai e saj dhe mamaja jan rritur ne Kuçove atje ku dhe lindi Anxhela. Pas dy vitesh familja e saj u transferua ne ishullin Kret e Greqis ku ajo u rrit prej 17 vitesh. Pasi mbaroj shkollen e mesme kthehet ne shqiperi per te konkuruar ne X-Factor Albania 2. Ajo fiton konkurimin dhe terheq vemendjen e jurise dhe behet nje nder konkurentet e finales e X-Factor me grupin e saj "Soul Sisters" dhe skualifikohet naten e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dorina Garuci

Linda Sadiku

Orjola Xhemollari

Hersiana Matmuja

Sheila Haxhiraj

Entela Zhula

Saelma

Nidora Gjyriqi

Kieda Budini

Laura Toska


Tags: Anxhela Noti, Angela

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet