Anxhela Peristeri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  341
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Anxhela Peristeri është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Anxhela Peristeri mori mësimet e para ne vendlindje, liceun artistik e mbaroi ne Tirane, ndërsa Fakultetin Akademik e kreu ne Greqi. Anxhela ka jetuar duke kënduar në Greqi ku ka marre pjesë edhe në 'X Factor', ndërsa ka mohuar lidhjen me një këngëtar grek. Pas shumë vitesh mungesë në ekranet dhe në skenat shqiptare, viti 2014 shënoi rikthimin e këngëtares Anxhela Peristeri me një këngë dhe një klip të ri të titulluar "Femer Mediatike". Edhe pse ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtarePer Ju (2004)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Pa Mua
S'ka Si Ne
Insanely In Love
Muza Ime
Bye Bye
Shpirt I Bukur
Maraz
Femer Mediatike
I Joti
Ta Kam Dhon

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Rosela Gjylbegu

Orinda Huta

Miriam Cani

Samanta Karavella

Elvana Gjata

Besa Kokëdhima

Ronela Hajati

Anjeza Shahini

Mariza Ikonomi

Vesa Luma


Tags: Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë