A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Anxhela Peristeri - Afer Meje


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/10/2016

2016-10-04T16:30:02

Muzika:

Kledi Bahiti

Teksti:

Anxhela PeristeriKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Afer Meje" kënduar nga Anxhela Peristeri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Anxhela Peristeri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

G Clone - Afer Meje

REFRENI:
Babe hajde ti me mu
babe kurgjo tjeter sdu
sa ma larg sa marg je tu shku
shume ma shume je tu mungu

G Clone:
Tkqijat i largova
tmirat i pranova
njeten erdhe bash kur nuk shpresova
ti je dielli e une jom toka
kom nevoj per ty se shume u lodha
gjithkah tkerkova
dashnin tem per ty
smun me nal mu qu nkom krejt bota
plot osht gota
nese me mijra kilometra une largohna
je afer meje kurr nuk largohna
shume po xhelozojna
dashnin tem per ty smun e zavendosojn me miliona
syn tlutna tash ti me mngu
nashta boj gabime tlutna falma mu
shume po du shume po du
me tpas afer meje shume jom tu shpresu
sdu me tlendu, sdu me mlendu
ku je ku je tu shku?
qdo minut qdo sekond nmene po msillesh mu
ku je? ku je tu shku?
qdo minut qdo sekond nmene po msillesh mu.

REFRENI:
Babe hajde ti me mu
babe kurgjo tjeter sdu
sa ma larg sa marg je tu shku
shume ma shume je tu mungu

GJEJTI:
zemer qdo sen qe e boj shihet qe e boj per ty
zemer edhe nbank hi per ty pasha kta dy sy
se e kom lidh dashnin tone me dry
na jena njo asnihere na skena me kry
se mdokesh sikur drite hane
mkthjell si kokain me buzqeshjen tane
mdokesh si mengjes me diell
si emocion ti rrjedh
se jom sill une verdall
si ti skom pas une perball
me ty nalt neper shkall
me ty e di qe jom gjalle
me ty di edhe me kall
naten nballkon do bar
pa ty une kom mall
se mkaplon mu ni zjarr
...kur une vi me tmarr

REFRENI:
Babe hajde ti me mu
babe kurgjo tjeter sdu
sa ma larg sa marg je tu shku
shume ma shume je tu mungu

Semi Jaupaj - Afer Meje

Cdo dite shoh me paster
me kthjellet, me afer
po ecim drejt jetes
drejt fatit a jam afer

a po eci drejt te mires
a jam afrer ndjenjes tende
a jam afer jetes se verteeet

Ref.

vetem nje here
vetem nje here
te vjen shansi te shkeputesh
drejt nje jete te vertet

vetem nje here
vetem nje here
te vjen shansi mund ta kapesh
mund ta kapesh
do guxim nje here ne jete

vetem nje here
vetem nje here
provoje nje here
erdhi shansi te shkeputesh
drejt nje jete te vertet

vetem nje here
vetem nje here
kape kete moment je afer
kjo eshte rruga per ne jete

Rap Side - Afer Meje

Lyric - N`rep jo si ata Tipat
Master N`club Muni veq muni mi shym dritat
Me Neve Smun Mu mat Qajo per ty Esht Dhurat
Zemer Ti je me mu Po un jom n`enstrad
Kejt po Qjn Durt Kur Une po boj Zhurm
U kthym Apet Zingjir Kejt mi thur
Ska Krahasim Kur je me neve Shkelqen
Kur Dush Neve na ki me neve e then
Jeta n`prishtin u bo bash new york
E boj ni hap E thom Ma fort
Na vim e Dim, Kejt Tjert Thojn u Ardh
Nese Femna Jote Ma Han Dije qe Jom star
Ska Dallim veq njo Lyric qe ku O
E kalumja Nuk dihet,t`ardhmen Tone pe sho
Si shtyp per gazet ni shej me lonen N`jet
Nese Se Ki qellimin tem,Munesh mu Pershendet

Dojn me kon kejt afer meje Zemer un jom larg Prej teje
Dojn mem pa tu thy apet qe na kur kthemi ti met vet
Dojn me Kon, Kejt afer meje Zemer Un jom larg prej teje
Dojn mem pa tu e thy apet qe na kur kthehmi ti met vet

Po bona Mos mu Dit,Ni udh diqka Mu ngjit
Nuk munesh mem Nxon ,Nese um Njek me Bit
E nese Sje Si un Kerkush Nuk osht si na
E nese Nuk nXen Sum Ata nuk jon kerkaa
Qe u kThym Si frym Nuk Ka Ka Na Kur vim
Qysh Po Don Mu mat Kur Nuk e Ki gjatsin
Po lypin kan Mi gjet Sa 2 Milion 2 vet
Dallim Ska Dallim Se per Neve Nuk vlen tjert
N`bin Kur unne jom qa e jetoj e thom
Rimat rutinat krejt i ekxportojn me milion
U kthym apet Shimi Apet i njojti Hini
Kur une jom N`club femnav po ju bjen grimi
Un e boj per qef me zemer Un e bi e thom veq temen
Nuk e boj Per Fam as Emen Nuk du me pas Un rrenen
Qe Ku jem na Apet Kerkesat Pa ti se din"
Na e dim Ku po nihet gjithkka

Dojn me kon kejt afer meje Zemer un jom larg Prej teje
Dojn mem pa tu thy apet qe na kur kthemi ti met vet
Dojn me Kon, Kejt afer meje Zemer Un jom larg prej teje
Dojn mem pa tu e thy apet qe na kur kthehmi ti met vet

Real K apet Dojn me Kon afer meje
Sun matesh me mu Kur un jom larg teje
Jom ardh kejt mi marr Pse ti se din se,
Ajde me mu the qe u kthym na ueeh
Qe ta bina te bina na nuk jena po vinna
Kur un thom P,Ju bertitni Prishtinaa
Kejt tu Kcy un tu pi i Sho me shishe N`dor
Qatu ku jem na Qatu S`bohesh Hor
Kur hi e di e nina me bas nihet ma shumm
Du me nxon ren me mujt me u bo i tejdukshem
Zemer t`kom per qef ta rrehi sikur Deff
Nese don mem lyp per rap Un jom Sheff
inat-g sat Dush Po jena bashk
Na e din Ju prijna Ju e thejna deri N`asht
E kthena sa jena,Kur jom te Skena
Si hije Nuk kom shije Per Femna Si antena

Dojn me kon kejt afer meje Zemer un jom larg Prej teje
Dojn mem pa tu thy apet qe na kur kthemi ti met vet
Dojn me Kon, Kejt afer meje Zemer Un jom larg prej teje
Dojn mem pa tu e thy apet qe na kur kthehmi ti met vet
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019