Apollo
Apollo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Emri i Vërtetë:
  • Jurgen Tufa
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Apollo është një autor këngësh dhe producent i njohur. Jurgen Tufa (born January 25, 1999) better known as APOLLO PRODUCER, is an Albanian composer and producer who has been the author of many songs by well-known Albanian singers. Apollo has composed and produced many songs for artists like Kida, Samra, Enca, Don Xhoni, Fifi and Don Phemon. He is the composer of Fifi's song in “Kënga Magjike 2018 Music Festival”, "Psikopatja jote" which was an absolute success. From 2019-2021, he created and produ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Official Instagram

Komente

Asnjë Koment

0 Komente

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Tags: Apollo, Jurgen Tufa

Komente 0