Arash
Arash

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Alex Arash Labaf:
  • Vendlindja:
  • Tehran Iran
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Prill 1977
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi

Biografia

BIOGRAFIA: Arash është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alex Arash Labaf është një këngëtar, artist dhe producent iranian-suedez. Arash Labaf ka lindur në Teheran, Iran. Në moshën dhjetë, ai dhe familja e tij u zhvendosën në Suedi, ku ai ende jeton. Në një intervistë me BBC Persian Television, ai ka përmendur se nëna dhe babai i tij janë nga qytetet iraniane të Shirazit dhe Isfahan, respektivisht. Gjithashtu në një nga intervistat e tij, ai deklaroi se gjyshi i tij i madh është iranian Azerbajxhan. Në...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0