Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arbëresha Hajdari & Kastro Zizo - Burre Dhe Grua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

K.ZiZo :
Crazy..Crazy

Arberesha:
un se njihja veten oh pa ty
un e doja te verteten oh me ty
un doja nje ndarje te pa qarje
un doja veten time larg nga ty

K. ZiZo:
ti jo me mua zemer mos u lodh
me thua me rri larg dhe me merkon
un tani vetem dhe me larguzon
te drridhem
qe ti zemra ime me pergjon

Arberesha :
sa koh me more huu..
sa shpejt u lodhe ( u lodhe )
mendoje doje
dhe doje ta ndaja mendjen time jo se di ..

K.ZiZo :
ti jo me mue zemer mos u kuxo
un thash 1 her 2 her e tash e 3 fillon
vendose veten ne vendin tim
un te falem
dy shpirte ligji jo nuk gjen shpagim

Arberesha :
ta marrim me ne fund nje mendim ( oh )
ta shohim njeri tjetrin sy bekim
harroje sjelljen burrë dhe grua
u bem ne....

Arberesha :
un se njihja veten oh pa ty
un e doja te verteten oh me ty
un doja nje ndarje te pa qarje
un doja veten time larg nga ty
nga ty
nga ty

Arberesha :
sa koh me more
sa shpejt u lodhe
mendoje doje
dhe doje ta ndaja mendjen time jo se di

K.Zizo & Arberesha ( sbashku )
ta marrim me ne fund nje mendim
ta shohim njeri-tjetrin sy bekim
harroje sjelljen burrë dhe grua
ne te dy u beme ne ...
si 25 vjet merzi ..


Ky tekst u dërgua nga Dyttë'zzKastro Zizo & Arbëresha Hajdari
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/04/2010
Muzika: Kastro Zizo
Teksti: Kastro Zizo


Arbëresha Hajdari & Kastro Zizo - Burre Dhe Grua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burre Dhe Grua".
3. Video është e këngës "Burre Dhe Grua", por nuk këndohet nga Arbëresha Hajdari & Kastro Zizo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arbëresha Hajdari:


Komente 0