Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arben Delaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
(1969-2017)  
  • Vendlindja:
  • Bajzë 
BIOGRAFIA: Arben Delaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Ai mbante edhe detyrën e përgjegjësit të Artit në Qendrën Kulturore të Fëmijëve në Malësinë e Madhe. Ai është vlerësuar si një nga këngëtarët më të spikatur jo vetëm në Malësi të Madhe, por edhe në të gjitha trevat e tjera shqiptare dhe në diasporë. Më datë 25 Nëntor 2012, Arben Delaj & Nikoll Buci publikojnë videoklipin "Kenge Per Zef Nishin". Më datë 25 Nëntor 2012, Arben Delaj publikon videoklipin "Ja Saman Moj Zoj Mirane". Më datë 24...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentK'non Bilbili


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Fred Delaj

Vasillaq Gremi

Arjan Toci

Reshit Boka

Ylli Baka

Hajredin Gjeta

Elton Deda

Bledar Sejko

Spiro Roko

Nimet Leka

Tags: Arben Delaj, Ben Delaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet