Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  63
  • Vendlindja:
  • Labovë (Gjirokastër) 
  • Mosha:
  • 63 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Arben Duka është një poet dhe autor këngësh shumë i njohur. Arben Duka ka mbaruar Akademinë Ushtarake dhe UNIVERSITETIN "ALEKSANDëR XHUVANI". Ka ndofta biografinë më të pasur letrare dhe artistike në vënd. Eshtë autor i mbi pesëdhjetë vëllimeve poetike të botuara e të ribotuara gjer në pesë herë. Eshte bashkëautor në rreth tre mijë këngë të të gjitha zhanërve duke filluar qysh nga viti 1974. Ka dhjetra çmime si autor dhe bashkëautor në gjininë e këngës, ku spikasin shtatë çmime të para në Festivalet Kombë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Ali Podrimja

Sami Frashëri

Ervin Hatibi

Bardhyl Londo

Vorea Ujko

Jeronim De Rada

Odhise K. Grillo

Xhevahir Spahiu

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Tags: Arben Duka


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet