Arben Duka
Arben Duka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1957-2021)

  • Ndërroi jetë më:
  • 14-12-2021
  • Vendlindja:
  • Labova e MadheBiografia

BIOGRAFIA: Arben Duka është një poet dhe autor këngësh shumë i njohur. Arben Duka ka mbaruar Akademinë Ushtarake dhe UNIVERSITETIN "ALEKSANDëR XHUVANI". Ka ndofta biografinë më të pasur letrare dhe artistike në vënd. Eshtë autor i mbi pesëdhjetë vëllimeve poetike të botuara e të ribotuara gjer në pesë herë. Eshte bashkëautor në rreth tre mijë këngë të të gjitha zhanërve duke filluar qysh nga viti 1974. Ka dhjetra çmime si autor dhe bashkëautor në gjininë e këngës, ku spikasin shtatë çmime të para në Festivalet Kombë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 2