Arbër Krasniqi
Arbër Krasniqi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Arbër Krasniqi është një këngëtar i njohur. Arbëri është kompozitor i muzikës filmike dhe teatrale. Ai kishte kompozuar edhe një këngë për filmin e prodhimit amerikan të titulluar “My Sekret War”, ndërsa më herët e ka realizuar edhe muzikën e shfaqjeve “Komedi e Kuqe” dhe “Fati i Rozit” – kjo e fundit u shfaq edhe para publikut amerikan në New York. Krasniqi po ashtu e ka bërë muzikën edhe për filmin dokumentar “House No.57”. Muzikanti ka kompozuar edhe shumë këngë të tjera. Përveç kësaj, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0