Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ardian Bujupi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  513
 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ardian Bujupi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ardian Bujupi është këngëtar shqiptar nga Kosova me vendqëndrim në Gjermani. Familja e Ardianit migrojë në Gjermani kur ai ishte vetëm 1 vejeç. Rrethanat dhe vështërsitë që i solli emigrimi bënë që Ardiani të jetë ngushtë i lidhur për familjen. I ati, Bashkimi dhe e ëma e tij Taiba, me tu vendosur në Gjermani, në Haidelberg, u përpoqën që të krijonin kushte brenda mundësive për shkollimin e fëmijëve të tyre. Kështu teksa dy motrat e tij tani vijo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

90 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtareRahat (2019)

Arigato (2018)

Melodia (2017)

Ardicted (2015)

To The Top (2011)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (23)

6
36
10
13
5
5
12
7
40
27
1
14
1
49
43
36
1
1
16
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Elgit Doda

Seldi Qalliu

Irkenc Hyka

Lyric Master

2Ton

Getinjo

Capital T

Majk

Ermal Fejzullahu

Mozzik

Tags: Ardian Bujupi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet