Ardian Kryeziu
Ardian Kryeziu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Prill 1988
  • Horoskopi:
  • ♈ DashiBiografia

BIOGRAFIA: Ardian Kryeziu është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Jeton ne fshatin Nepërbisht te Suharekës. Eshte i martuar dhe ka 2 femije. Talentin per muziken e ka trasheguar nga babai, Enveri, i cili ne rinine e tij ka kenduar dhe ka luajtur ne Qifteli. Ardiani, me shume dashuri kendon muziken Popullore. Ndersa eshte shume i kerkuar dhe shquhet per atmosferen qe krijon neper ahengjet familjare....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0