A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ardian Limanmera

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  11
  • Origin:
  • Rahovec 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ardian Limanmera is a popular singer of Modern Traditional & Tallava music. Me muzikë mirret qysh i vogël, kur ishte 13 vjeç, ku ka kënduar në Pallatin e Kulturës në Rahovec. Zbuluesi i talentit të tij ka qenë Fatmir Pista, i cili punonte me Afrim Muçiqin. Fatmir Pista e nxiti që të mirret me muzikë. Me Ardianin këndonin edhe familjarët, si e ëma, xhaxhai e të tjerë. Ardiani thotë : "Kënga popullore është ushqimi i shpirtit, me ëndje e këndoj dhe me dëshirë të madhe e interpretoj". Ai është i martuar dhe ka dy çuna, i ma...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Gëzuar Me Këngë Popullore (2013)

Live 100% (2012)


» Add A Song »

Ma Ngat Zemrës
Kanarinë
Dardani
Vijn Tajaret
Zemër Për Dashni


Related Artists:

Drilon Berisha

Labinot Beqiri

Butrint Rashiti

Besnik Gjakova

Besnik Salihu

Ylber Aliu

Argeton Dervishi

Erkan Musliu

Mark Gojani

Napoleon


Tags: Ardian Limanmera

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019