A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ardit Gjebrea

Eja ➡ Come

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Balkaneuro


Eja

Kembezbathur ullinjte,
brigjeve vetmojne,
Asnje fjale, asnje lajm,
vec zogj qe vijne e shkojne.
Vajze e valeve qe prêt…

Kembezbathur ullinjte vetmojne,
Asnje fjale, asnje lajm, asnje fjale,
Vec zogj qe vijne e shkojne…
Ku je , ku je, o enderr e merguar,
Malli po prêt dhe loti u tret…

Eja me diellin, eja,
Eja dhe perpije detin,
Mere boten, falma qiellin,
Eja me diellin eja,
Eja dhe perpije detin
Kemi lindur , bashke do vdesim….
Ooooooo……….

Vajze e valeve prêt dhe era flet me detin
Permbi zallin e shkrete
Ne heshtje yjet heshtin…
Ku je , ku je, o enderr e merguar,
Malli po prêt dhe loti u tret….
Eja me diellin, eja,
Eja dhe perpije detin
Mere boten, falma qiellin,
Eja me diellin, eja
Eja dhe perpije detin,
Kemi lindur , bashke do vdesim…
Oooooo……


Come

barefoot olive trees
lone along the banks
without any news, without a word
only birds that come and go
the girl of Valave waits

where are you, where are you
oh immigrated dream
i have been longing (lit. longing has been waiting)
and tears have melted

come with the sun come
come and devour the sea
take the world
give me the sky
come with the sun come
come and devour the sea
we have been born, and together we will die

girl of Valave is waiting
and the wind speaks with the sea
over the poor hill
in silence, the stars are silent

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019