Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Ardit Gjebrea - Një Mesazh (Kenga Magjike 2006)  (Feat. Saimir Pirgu)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente

Asnjë Koment

11/02/2013

2013-02-11T00:43:46+00:00[Ardit Gjebrea]
Gjunjezuar para teje rri
flake e shpirtit digjet ne qiri
doren tende e pres ne nje bekim
falem ZOTI
im

Lavde e hymne une per ty kendoj
marr nga fryma jote te jetoj
Perendi une ty te adhuroj
vec tek ti besoj

[Saimir Pirgu]
Nese zerin e degjon
Nese zemren e lexon
me beko o ZOT
Dhe kur emrin ty ta fshim
kur ta prishem dhe shtepine
ti na fale Zot

Nje mesazh nga qielli na dergo,
dhe me fjalen tende na çliro
dhe nga djalli i tokes na shpeto,
na shpeto o ZOT

[Korri]
Me meshiren tende na ndihmo
dhe me krahet tua na mbulo
vime ne rrugen tende, ne besojme
Ne besojme o ZOT

[Ardit Gjebrea]
Forcen time gjej tek ti
vec tek ti une gjej gezim
je bariu im
Ne parajse e jo ferr
kur te duash ti me shpjerr

[Saimir Pirgu]
Nje mesazh nga qielli na dergo,
dhe me fjalen tende na cliro
e nga djalli i tokes na shpeto,
na shpeto o ZOT

Me meshiren tende na ndihmo
dhe me krahet tua na mbulo
vime ne rrugen tende, ne besojme
Ne besojme o ZOT


Ky tekst u dërgua nga Naim Arifi
Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet