Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ardit Gjebrea - Eja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Komente

Asnjë Koment

01/12/1995

1995-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Ardit Gjebrea

Teksti:

Xhevahir Spahiu

Këngë e albumit:

"Projekti Jon"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 34-të në RTSH


Kembezbathur ullinjte,
brigjeve vetmojne,
Asnje fjale, asnje lajm,
vec zogj qe vijne e shkojne.
Vajze e valeve qe prêt…

Kembezbathur ullinjte vetmojne,
Asnje fjale, asnje lajm, asnje fjale,
Vec zogj qe vijne e shkojne…
Ku je , ku je, o enderr e merguar,
Malli po prêt dhe loti u tret…

Eja me diellin, eja,
Eja dhe perpije detin,
Mere boten, falma qiellin,
Eja me diellin eja,
Eja dhe perpije detin
Kemi lindur , bashke do vdesim….
Ooooooo……….

Vajze e valeve prêt dhe era flet me detin
Permbi zallin e shkrete
Ne heshtje yjet heshtin…
Ku je , ku je, o enderr e merguar,
Malli po prêt dhe loti u tret….
Eja me diellin, eja,
Eja dhe perpije detin
Mere boten, falma qiellin,
Eja me diellin, eja
Eja dhe perpije detin,
Kemi lindur , bashke do vdesim…
Oooooo……

Akordet:

Intro : Dm


Dm
Kembezbathur ullijnte

Brigjeve vetmojne

Asnje lajm, asnje fjale

Vec zogj qe vijne e shkojne (Vajza e valave pret)

Dm
Kembezbathur ullijnte

Brigjeve vetmojne

Asnje lajm, asnje fjale
C
Vec zogj qe vijne e shkojne


Ku je, ku je
Dm C
O enderr e merguar

Malli po pret
Dm
Dhe loti u tret

Dm
Eja me diellin eja
G
Eja dhe perpije detin
Bb C Dm
Merre boten falma qiellin
Dm
Eja me diellin eja
G
Eja dhe perpije detin
Bb C Dm
Kemi lindur, bashke do vdesim


Dm
Vajz'e valave pret

Dhe era flet me detin

Permbi zallin e shkrete
C
Ne heshtje, yjet heshtin


Ku je, ku je
Dm C
O enderr e merguar

Malli po pret
Dm
Dhe loti u tret


Dm
Eja me diellin eja
G
Eja dhe perpije detin
Bb C Dm
Merre boten falma qiellin
Dm
Eja me diellin eja
G
Eja dhe perpije detin
Bb C Dm
Kemi lindur, bashke do vdesim


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet