Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Stafa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Ardit Stafa është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Tenor lirik, pegadog i kantos, profesor i pianos dhe solfezhit në Gostivar. Fitues i edicionit të 2-të “Vip Shpija” në Kosovë. Pjesëmarrës dhe fitues i shumë çmimeve në festivale si: "Nota Fest","Show Fest", "Poli fest" dhe "Festivali i Këngës". Në Dhjetor 2001, Ardit Stafa merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Elegji". Në Qershor 2003, Gili & Ardit Stafaj marrin pjesë në VFM 2003 me këngën "Ditët E Fundit". Në Qershor 2003,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Ardit Stafa, Ardit Stafaj

Komente 0