A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Argeton Dervishi

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1
  • Origin:
  • Kërçovë 
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 29
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Argeton Dervishi is a popular singer of Modern Traditional & Tallava music. Rrjedh nga një familje këngëtarësh, ku gjyshi i tij Imer Dervishi (Llokaçi) ishte këngëtar i këngës burimore Kërçovare. Imer Dervishin e trashëguan Aziz dhe Dervish Dervishi. Argëton Dervishi këngën e trashëgoi nga i ati Dervish Dervishi, i cili është këngëtar i muzikës popullore, folklorike dhe i cili ka dhëne një kontribut te madh në këngën burimore Kërçovare sëbashku me vllaun Aziz Dervishin. Argëton Dervishi shkollën fillore e kreu në Sh. ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Rabie Rika

(His wife)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Dasma Shqiptare (2016)

Live 100% (2014)


» Add A Song »

Gabon Nga Halli
Burre E Gru
S'te Harroj
A Da Da Dashni
Dashurin Nje Here E Gjen


Related Artists:

Erkan Musliu

Ylber Aliu

Besnik Gjakova

Leotrim Gashi

Arbnor Berisha

Labinot Beqiri

Butrint Rashiti

Ardian Limanmera

Drilon Berisha

Besnik Salihu


Tags: Argeton Dervishi, Vëllezerit Dervishi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019