Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Lloga

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  • Livadhi 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Argjend Lloga është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Kengetari i mirenjohur Argjend Lloga ka lindur ne fshatin Livadhi [Struge]. Shkollen e mesme ka kryer ne qytetin e Struges kurse shkollen e larte te turizmit ne Oher. Sa i perket muzikes meritat me te medha per suksesin e tij kan prinderit, Rexhep dhe Meradie Lloga qe kan patur muziken pasion, qe ne hapat e para te femijeris se tij. Qe ne moshen 6 vjecare kengetari ka luajtur ne tre instrumente fyell, cifteli dhe fizarmonik kurse me vokalin ka sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentPrisni 1 Minut (2008)

Njeri Qesh & Tjetri Qan (2006)

Perqafim (2004)

Anilës


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Zena Aliu

Ylber Qaili

Isen Selimi

Bunjamin Cajani

Burim Kasumi

Kadri Ismajli

Hevzi Kumanova

Ismet Bexheti

Gadaf Elmazi (Dafi)

Xhemil Saliu

Tags: Argjend Lloga, Argjend & Flori Lloga, Flori Lloga, Vllezrit Lloga, Vellezerit Lloga, Argjendi, Gjeni


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet