Më mbaj mend (për 1 muaj)


Argjend Lloga - Pavaresia

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pavaresia".
3. Video është e këngës "Pavaresia", por nuk këndohet nga Argjend Lloga.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Argjend Lloga - Pavaresia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/02/2017

2017-02-02T13:14:54+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pavaresia" kënduar nga Argjend Lloga.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mhill Çuni - Pavaresia

Kaluan shekuj koh e g'jate vjen gryk holla tuj piskate,vjen kushtrimi per liri kerkojn trojet pamvarsi.

N'luft me krajlat ball per balle,
Na ka mbajt beslidhja gjalle,
Per flamur na jem coptue bota hic e na tuj knue.

Tok e kuqe deshmitare per kryengritjet Shqipetare per liri e per flamure per heronjte si s'vdesin kurre.

N'mal t'Deçiqit ball kryengitjes ni flamur shqiptar valvitet Malsis Madhe kush naj prini DED GJON LULI i Traboinit.
Ngjyr flamurit xhamadana nqaf tarmikut ja ka gana i ka majt Shqiptari i motit qysh ne kohn(kohen)e KASTIROTIT.

Djemt e shqipes ku jane kene kan luftue me pushke e pene ner gubet e ane a mane zemrat zjarr per token nane.

Nkuvent t'Greçes mburojn burrat DED GJON LULI bashkon burrat Smail Qemailin trim lavrie Mehmet Shpenin princ jervnie. Smail Qemaili prej Lavrise flet me burrat e Shqipnise Boletinin dhe Hasanin Gurakuqin,bac Bajramin.

Kur mur flak bjeshka dhe Vrrini n'gjith Europ fjala ja mrrini n'supe t'Vlors u ngrit flamuri SHQIPJA kraht n'atdhe i vuni,se Shqipria nluft per dite kurr su shtrue nga stuhite cdo hardhie tuj marre hake heeee caj me shpate e shkruj me gjake ooheeee.

Murat Gjoniku - Pavaresia

Sa e bukur vallja shqipe kur kercejme ne loje
e gjithe bota e din shoten vallen ne kosove..

ta festojm ne shtetin tone me te ri ne bote e
Republiken e kosoves pavarsin e botes..

(Ref.x2)
Sot feston gjith kosova i gjith populli jone
Festojme dhe ne femijet ardhmerien tone..

E lun shoten e lun shoten vajza si zonjare bashk
me djalin dor per dore vallen kosovare..

Ta festojme ne shtetin tone me te ri ne bote
Republiken e kosoves pavarsin e botes

(Ref.x2)
Sot feston gjithe kosova i gjithe populli
jone fesotjme dhe ne femijet ardhmerien tone..

(Ref.x2)
Sot feston gjithe kosova i gjithe populli
jone festojme dhe ne femijet ardhmerien tone..

Erblina Bejta - Pavaresia

Sa e bukur vallja shqipe kur kercejme ne loje
e gjithe bota e din shoten vallen ne kosove..

ta festojm ne shtetin tone me te ri ne bote e
Republiken e kosoves pavarsin e botes..

(Ref.x2)
Sot feston gjith kosova i gjith populli jone
Festojme dhe ne femijet ardhmerien tone..

E lun shoten e lun shoten vajza si zonjare bashk
me djalin dor per dore vallen kosovare..

Ta festojme ne shtetin tone me te ri ne bote
Republiken e kosoves pavarsin e botes

(Ref.x2)
Sot feston gjithe kosova i gjithe populli
jone fesotjme dhe ne femijet ardhmerien tone..

(Ref.x2)
Sot feston gjithe kosova i gjithe populli
jone festojme dhe ne femijet ardhmerien tone..

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet