Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjent Marku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Dibër E Madhe 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni E Veriut 
 • Mosha:
 • 48 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Argjent Marku është një këngëtar i njohur. Argjent Marku është një këngëtar i cili rrjedh prej Dibrës së madhe. Ai karrierrën e tij e nis si instrumentalist në Norvegji pasiqë jetonte atje, ku kishte shumë sukses. Më vonë, pasi iu vërejt talenti i tij se kishte një zë të duhur për të kënduar ai i referohet këndimit. Kthehet në Dibër dhe njihet me intrumentalistë të suksesshëm siç ishin Kastriot Cela, Mahmut Marke, Atdhe Marku dhe Fisnik Marku, kështu siç ishin vendosën që të krijojnë një ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Argjent Marku