Ari Alia
Ari Alia

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Shkodër Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Janar 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori

Biografia

BIOGRAFIA: Ari Alia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Ari Alia ka lindur ne qytetin e Shkodres me daten 23/01/1989 dhe eshte nje kengetar i muzikes Popullore, i cili kendon ne gjitha trevat shqiptare. Ka mabruar shkollen e muzikes (Preng Jakova) dhe ne vitin 2012, ka mbaruar liceun Artsitk Jordan Misja ne Tirane. Ne moshen 17 vjecare ka vazhduar te performoje ne dasma ne qyetin e tij te lindjes, Shkoder ku ai ka punuar per shume vite. Ne vitin 2015 u shperngul ne veri te Italise, ne Milano, ku ed...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0