A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Arif Vladi - Marshi I UÇK-së


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  83

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1998

1998-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"A Vritet Pafajesia"

Këngë e albumit:

"Marshi I Uçk-së"


Oj Kosovë o djep lirie
Çdo kulm shpie nji bajarak
UÇK-ëja t'paska hije
Për atdhe po derdhed gjak

Po luftojnë djemtë e Kosovës
Prej Drenice n'mal t'Gjakovës (x2)
Për atdhen lokja m'ka le, për flamurin kuq e zi
Jam ushtar në UÇK do ti sjell vendit liri

ref:

Brez pas brezi në k'to votra
Jam i lashtë sa vet Evropa (x2)
Jo se l'shoj oo asni pllam toke
Dy gisht bar te arkilotes

Se k'tu jam dem baba dem
Për Kosovë jap shpirtin tem (x2)

Qofsh i pushkës je shqipëtarë
Ta mbrojmë vendin g'llav për g'llav

Se k'tu jam dem baba dem
Për Kosovë jap shpirtin tem (x2)


Ky tekst u dërgua nga Kleoparta,pashtrik   artizhsh
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019