Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjan Korkaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  35
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Arjan Korkaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Një këngëtar që për çdo ditë po fiton terren. Hapat e para të këngës i hodhi në Greqi, por atdheu i tij i hapi dyert e suksesit. Gjithmonë s’e ka pëlqyer rrymën e këngës “Tallava”, por beson tek suksesi i këngës së pastër popullore shqiptare. Nga ana tjetër ai se mohon se këngëtaret femra janë më të pëlqyerat në tregun shqiptar për shumë arsye. Arjani ka filluar që në moshën 23 vjeç të këndojë. Pra, në lulen e rinisë. Kishte shumë ngacmime nga sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentMall (2016)

★★★★

Floriri I Vogel (2013)

★★★★

Vajmedet O Ditezinj (2011)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ylli Baka

Enigma

Enis Potoku

Xhevair Akulli

Markelian Kapedani

Shkelzen Shpenadija

Bekim Kastrati

Gjovani Gjonaj

Besnik Shateli

Fahrush Azemi

Tags: Arjan Korkaj


Komente mbi këtë artist