Arjan Korkaj
Arjan Korkaj
Arjan Korkaj
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Mars 1973
  • Horoskopi:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Arjan Korkaj është këngëtar i njohur. Një këngëtar që për çdo ditë po fiton terren. Hapat e para të këngës i hodhi në Greqi, por atdheu i tij i hapi dyert e suksesit. Gjithmonë s’e ka pëlqyer rrymën e këngës “Tallava”, por beson tek suksesi i këngës së pastër popullore shqiptare. Nga ana tjetër ai se mohon se këngëtaret femra janë më të pëlqyerat në tregun shqiptar për shumë arsye. Arjani ka filluar që në moshën 23 vjeç të këndojë. Pra, në lulen e rinisë. Kishte shumë ngacmime nga shokët që të niste të këndonte pasi në shumë dasma apo në mbrëmje ai këndonte. Viti 1995 shënon dhe ditën e fillimeve të këngës.

Në vitin 2011, Arjan Korkaj publikon albumin "Vajmedet O Ditezinj".

Në Nëntor 2013, Arjan Korkaj merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Shejtania Nga Vlora".

Në Gusht 2014, Arjan Korkaj merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2014 me këngën "Zemer E Hapur".

Në vitin 2013, Arjan Korkaj publikon albumin "Floriri I Vogel".

Në Dhjetor 2014, Arjan Korkaj merr pjesë në Shkodra Fest 1 me këngën "Nusero Moj Shqiperi".

Më datë 8 Maj 2015, Arjan Korkaj publikon videoklipin "Nje Djale Lab Dhe Nke Djale Cam".

Më datë 11 Korrik 2015, Arjan Korkaj publikon videoklipin "Kenga Nuk Vdes Kurre". Muzika e këngës u punua nga Klodian Qafoku, teksti u shkrua nga Jorgo Papingji, ndërsa për orkestrimin u kujdes Klodian Qafoku.

Në vitin 2016, Arjan Korkaj publikon albumin "Mall".

Më datë 29 Maj 2019, Arjan Korkaj publikon videoklipin "Mall". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Sokol Marsi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1