A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arjan Toci

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Arjan Toci is a popular singer. Ka lindur ne Shkoder, me pas ka jetuar ne Peshkopi [Diber] dhe nga viti 1996 jeton ne Tirane. Në Dhjetor 1993, Arjan Toci merr pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Të Imagjinoj". Në Nëntor 1999, Arjan Toci merr pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Klith Me Natën". Në Dhjetor 1999, Arjan Toci merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Qe Te Mos Humbim Me". Në Dhjetor 2000, Arjan Toci merr pjesë në Festivali i 39-të n...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Fred Delaj

Thoma Mahilaj

Bert Ndoci

Ferdinant Bjanku

Refet Asani

Fehmi Kastrati

Leka

Miftar Meta

Alush Hamiti

Agim Gerguri


Tags: Arjan Toci

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019