Arjana Fetahu Gaba
Arjana Fetahu Gaba

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Fier Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Janar 1977
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi

Biografia

BIOGRAFIA: Arjana Fetahu Gaba është një poete e njohur. Në themel të poezisë së autores qëndrojnë fjalë të urta që ajo i ka mësuar nga prindërit dhe i ka pasur si udhërrëfyese në jetë. Autorja ka përcjellë në stilin e saj vargje ku marrin konture të qarta dashuria për popullin, atdheun, trimërinë, lirinë, për ndershmërinë, vendlindjen, për miqësinë, besën, punën, pra për ato virtyte dhe cilësi origjinale që e kanë dalluar në shekuj popullin shqiptar. Një kostum poetik ky që idealizon historinë shqipta...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1