Arjana Fetahu Gaba Poezi
Arjana Fetahu Gaba

Për Një Pikë Të Lotit Tënd

Për një pikë të lotit tënd,
Mbytem në shtatë dete,
Vdes në rrugës, shkon pa mua,
E s'më merr me vete.

Dhe për një mërzitje tënden,
Behem diell të buzëqesh,
Unë kam gjetur dritën për ty,
Që ish fshehur në mes resh.

Dhe për një, merakun tënd,
Do të jem hije, që rri zgjuar,
Plaça në s'ti solla yjet,
Për gjithë natën me këto duar.

Dhe për një të dua thënë,
Nga ato buzë, ti me magji,
Ma ke marë dhe dhënë shpirtin,
Aq sa herë, ke dashur ti.

- Poezi nga Arjana Fetahu Gaba{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0