Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjela Krasniqi - I Pafaj (Loti Qe Kerkon Jete)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Muzika & Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Muzika & Orkestrimi:

Gramoz Kozeli

Këngë e albumit:

"Supersonic Me Hitet"

Këngë e albumit:

"Me Sy Nga Ty"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1

Komente

Asnjë Koment

24/05/2004

2004-05-23T23:00:00+00:00Lot qe pergjerohen qe nje femije
kerkon ne jete ai te vije
buze e vogel zgjatet me gjithe frike
dhimbje dhe lote dalin prej tij

Nuk e di nga vidhet ky lote
kur me syte faqet pershkron
shpirti shkrihet porsi qiri
si flete libri, tretet behet ai

(refreni)
Si duron pse splas ti o zot
lotet kur ja shikon,
nuk te dhimbset ty ky femije
eshte pa faj, mekat nuk di

Nuk e di nga vidhet ky lot
kur me syte faqet pershkon
shpirti shkrihet porsi qiri
si flete libri, tretet behet ai

(refreni)(4x)
Si duron pse splas ti o zot
lotet kur ja shikon,
nuk te dhimbset ty ky femije
eshte pa faj, mekat nuk di


Ky tekst u dërgua nga Luna Pepa (duri)
Më Shumë Këngë Nga Arjela Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet