Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Ademi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Armend Ademi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Armend Ademi u lind ne Shqiperi, ku perfundoi shkollen fillore. Ne vitin 2005 ai realizoi kengen e tij te pare. Talenti i tij per muziken u vlersua me disa cmime si: ne Maqedoni vendi i pare, ne Bullgari vendi i pare, ne Mal te Zi vendi i dyte, ne Shqiperi cmimi "Femija per Femije", ne Kosove vendin e dyte ne "Festivalin "Kosova Fest". Perveq telnetit te muzikes, Armendi ka talent edhe si prezantues, ku ai ka qene i ftuar ne disa evenimete ne eur...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Keler Sufja

Petrit Kola

Gussi

Kelly

Joni Aliraj

Devis Xherahu

Klejti Mahmutaj

Petro Xhori

Ergys Shahu

Antre

Tags: Armend Ademi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet