A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Armend Rexhepagiqi

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  27
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 53
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Armend Rexhepagiqi is a very famous singer and songwriter of Pop music. Familja e tij është me prejardhje nga nga Plava (Mali i Zi). Babai i tij, Jashar Rexhepagiqi është antar i Akademise se Kosoves. Armendi ka dy motra, njera Violeta, ishte unike dhe dallohej per kohen dhe vendin me imixhin ekstravagant. Ajo ishte para tij mjaft e popullarizuar si kengetare. Per shkak te nje hiti te saj, njerezit ate e quanin jo me emer por "Romantika". Motra tjeter ka qene ndryshe nga Armendi dhe Violeta. Ka qene e terhequr, flite...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Aida Baraku

(His wife)

Violeta Rexhepagiqi

(His sister)

Add Official

Social Accounts

Tragjikomedia (Hitet)

Tragjikomedia (Baladat)


» Add A Song »

Shkel
Dugi
Nasht Nasht

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (1)


Related Artists:

Pirro Çako

Ardit Gjebrea

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Sinan Vllasaliu

Naim Krasniqi

Ermal Mamaqi

Olen Cesari

Gaqo Çako

Bujar Qamili

Avni Mula


Tags: Armend Rexhepagiqi, Armend Regjepagiqi

Armend Rexhepagiqi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019