Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Shala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Armend Shala është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore folklorike. Më datë 26 Nëntor 2015, Hashim Shala & Armend Shala publikojnë videoklipin "Kurre Nuk Vdes Kenga Jonë". Në vitin 2015, Armend Shala publikon albumin "Per Ju Miqt E Mi" Më datë 6 Maj 2016, Armend Shala publikon videoklipin "Baladë Për Baben". Muzika e këngës u punua nga Shaqir Cërvadiku, teksti u shkrua nga Milaim Islami, ndërsa për orkestrimin u kujdes Burim Krasniqi. Në vitin 2016, Armendi & Kosovarja publikojnë albumin "Live 2016" M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentTi N'prizren E Une N'prishtine (2018)

☆☆☆☆☆

Dasem T'madhe Kemi Nis (2017)

★★★☆☆

Live 2016 (2016)

★★★☆☆

Per Ju Miqt E Mi (2015)

☆☆☆☆☆

Per Te Gjithe Nga Pak

☆☆☆☆☆

Po Me Rrihet Veçme Ty

★★★★

S'kam Lan Vend O Pa T'permend

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sedat Rama

Beqir Telaku

Latuà

Nysret Hyseni

Chika

Niku

Breaker G

Orhan Zeneli

Xhelal Xheladini

Danny Boy

Tags: Armend Shala, Armend Drenasi, Mendi


Komente mbi këtë artist