Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Shala - Malli I Gurbetqarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Prej që dola unë prej djepi
Kurr nkëtë botë smu hek gazepi
Kur u bana pak me ditë
Erdhi dita që se kam pritë

Dhe këtë gjë e përjetova
Për gurbet rrugën e mora
Fjalt e nanës përpara mdalin
Për gurbet se rrita djalin

Sa here sytë unë i kam qelë
Nana jem perpara mdel
Bukë as ujë teposhtë spom shkon
Ftyrën tane kur kujtoj

Dhimbja shpritin po ma kputë
Shpesh her Nanë për ty jam lutë
Me ti puthë rrudhat në ballë
Pashë at zot ma bon hallall

Dal shëtitem poshtë qytetit
Nuk me nxen dielli gurbetit
Skisha dashtë kurgja në jetë
Veq durt tua nanë mem prekë

Rrugve tbotes t'humbur jemi
Vetëm trupin mbajm me veti
Kot skan thanë atëher dhe sot
Në gurbet ka vetëm lotë


Ky tekst u dërgua nga Armend Shala

Armend Shala - Malli I Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Malli I Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Armend Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Armend Shala:


Komente 0