Më mbaj mend (për 1 muaj)

AroGanti - Histori Nga Rruga (Feat. Vassy J)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Rruga e mbushur plot me historira
gezime pak ...shume tragjedira
kur vijn momente te veshtira
qe te shpetoj une gjej menyra
pa dashur linda ne nje Bote
lahet me gjak shplahet me lote
humben momente u zhduken shoke
mos me braktis dhe ti o Zot (x2)

Rrugeve te botes rracizmit edhe droges
njofa rregullat e lojes vetes time i jam mirnjohes
nuk luftova per medalje nga ata qe i lendova kerkoj falje
kerkoj paqe dashuri nuk kerkoje hakmarrje
prezent ne mijra ngjarje me grabitje dhe shiringa
me lloj lloj presione dhe viza mbi tavolina
pasht trime edhe trima te panjohur edhe firma
per te mbledh kartomonedha sajuan miliona filma
eshte underground Athina vitrina qe te shkelqen
vitrina fenomen qe te zhgenjen
te shet edhe te blen pa e kuptuar fare
gjithmon djeg dicka per ata qe kam ne varre
per ata qe nga qelia shikojn Lirin ne dritare
per ata qe ulen shkruajn edhe nuk e bejn per pare
per te gjith Hip-Hop tifozat qe i kam ne Ajer fare
Street Records ...aroganti me historit qe ndezin zjarre

Rruga e mbushur plot me historira
gezime pak ...shume tragjedira
kur vijn momente te veshtira
qe te shpetoj une gjej menyra
pa dashur linda ne nje Bote
lahet me gjak shplahet me lote
humben momente u zhduken shoke
mos me braktis dhe ti o Zot

Akrepat s ndalen minutat kalojn gabimet s falen
ka vllezer qe s respektojne akoma as normalen
te shesin per 200 mij lek apo nje dashnore
nga mbrapa flasin keq ose te vjedhin ne peshore
bota e mbushur me halle plot me birruca spitale
ne trotuare ka lapidere me iniciale
''...Humbi Jeten Se E Kerkoi Dhe Nuk E Gjeti...''
kronika e rruges vazhdon aty ku muzika e club-it mbaron
aty ku polici te degjeneron...mendja ime stakohet edhe numuron
te gjitha ato lot qe kane derdh gjith kto Nena
mbi trupa qeverritaresh le te bien si te shtena
jane histori nga rruga te mbushura plot me dhimbje
nga rruget qe u rrita po te flas me kaq shume bindje

Rruga e mbushur plot me historira
gezime pak ...shume tragjedira
kur vijn momente te veshtira
qe te shpetoj une gjej menyra
pa dashur linda ne nje Bote
lahet me gjak shplahet me lote
humben momente u zhduken shoke
mos me braktis dhe ti o Zot (x2)


Ky tekst u dërgua nga AmitashijajetesAroGanti
Publikimi: 17/04/2011


AroGanti - Histori Nga Rruga
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Histori Nga Rruga".
3. Video është e këngës "Histori Nga Rruga", por nuk këndohet nga AroGanti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:


Komente 0