A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
AroGanti

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  30
  • Age:
  • 34
BIOGRAFIA: AroGanti is a popular singer of Hip-Hop music. 1985 somewhere in the south coast I opened my eyes for the first time... -1997 Getaway "necessarily''abroad.. -1998 Athens_ I fell for first time in contact with hip-hop rhyme.by creating the GRS group (rip Elton P. 22 years 07/05/2006). -1999 Formed with the terroristi, dj roland, mashtruesi and r.b.s.mc the scheme''Ekipi kriminel''. -2002 Released the first album of the group, entitled KRITIKA E PAPARE, which"entered" in the Albanian market...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Kurorat Fiks

(Current member)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Jete E Degjeneruar
Cokollatat
Ne Lagje
Estrada
Strada Del Lupo


Related Artists:

Diamond

Big Night

Ummet

Rrufeja

Albboy

Monny

Merytoni

Baba Trodon

Rameka

ZeeroMan


Tags: Aroganti, Aroganja, Arroganti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019