Më mbaj mend (për 1 muaj)

AroGanti - Heroina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Historirat qe shkruaj nuk mi ka then nje i huaj
por nje nga shoket e mi ndoshta edhe nga shoket tuaj
i cili me tha qe vuaj
drogen nga mendja dot s shuaj
la amanet kte mesazh per te ardhmen tuaj
Ke filluar pi te kuqe me thane
nga hunda kalove ne shiringe me thane
u fute ne ring edhe kerkon te ndeshesh me Mike Tyson keshtu me thane
nuk shpeton nga kjo drog
heroina numur nje rrezik ne bot
nuk eshte mod ti e bere mod sepse je idiot
vjedh te shtepia jote nuk je ne rregull ore
je bere vari k*ret
kerkon lek nga kalimtaret
rreth e rrotull nuk shikon ndertesa
por varreza braktis ti makinen para se te dal nga kthesa
ke akoma shpresa
thjesht besoje jeten ndryshoje degjoje
eshte vllai yt qe po te flet
ste shikoj dot kur humbet
dhe nga dhimbjet bertet dhe kerkone ndihme
po nuk ndihmon veten jote vazhdo te pish heroine po nuk mendon per veten jote
thuaj lamtumire kesaj bote
ne cdo lagje te planetit droga fsheh historira
e kuqja ngjan si vampira edhe fillon te kafshon nga heroina s shpeton o vllai im pse kerkon
te futesh ne kto makthe i hap vetes telashe
Mbi varrin jot tani ka lule jetes flak ti i vure shejtanin afer e prure nga heroina u smure
mendjen ta mori shiringa
qe eshte si ne prrallat shtriga
ben vetem xheste te liga
eshte me e frikshme se frika
do vdisje e prisnim ti gjoja se prisje
te flisnim degjoje por s flisje
recetat i grisje jete te re ti do nisje
ajo te kerkonte por ti humbisje
se mendjen se vrisje
ate qe ta bleje cdo gje ti e shisje
kedo ti grabisje veten jote kaq keq sprisnim qe ta katandisje
premtimet si mbajte dhe ne bot tjeter vajte
Fatkeqsisht jeta nuk ka Happy End
vjen nje moment qe te gjithe do vdesim
secili nga ne zgjedh menyren qe jeton
ndoshta dhe menyren qe vdes
droga nuk vret njerez
njerezit bejn vetvrasje me drog


Ky tekst u dërgua nga  Hejti


Nuk kemi video për këtë këngë.


AroGanti
Publikimi: 27/08/2013


AroGanti - Heroina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Heroina".
3. Video është e këngës "Heroina", por nuk këndohet nga AroGanti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:


Komente 1