Më mbaj mend (për 1 muaj)

AroGanti - Akoma Ne Loje Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Une jam ai qe isha me te gjera edhe kapele
arsyeja dhe shkaku qe cigaren ti e cele
gjithmon te ndezja dritat sa here futeshe ne tunele
me the faleminderit edhe koken ti e ktheve
nga ana tjeter nga zilia dhe lakmia
asnjerit si interesonin me ndjenjat e mia
kerkon nga bota ime ? nuk ka sqarime
i merzitur nga shume gjera i fiksuar me punen time
bera gabime hengra zhgenjime
rane te gjitha maskat qe rrethuan jeten time
e pash kush ishe ti kush ishte mendimi jot
i larguar nga gjithcka i dashuruar me Hip Hop
leri ti skenat edhe mbrapaskenat
vazhdoj ne rrugen time i pandalur si trenat
une vazhdoj ne jeten time prandaj ulini antenat
une ? MC Aroganti ...juve si i keni emrat?

Akoma ne loje kam eksperienca dhe pervoj
qendroj nuk e di sa do jetoj (4x)

Duhet te kesh ti fat sepse gjerat kan afat
edhe pse i verber shikoj ca behet ne nat
me fatkeqsin e tjetrit mos qesh mos be gallat
do vij dhe radha jote nuk e ke te gjat
s eshte kercenim o shoku im ky eshte mesim
i dhenur nga jeta qe beja ne fillim
hashash dhe arrogance e futur ne trurin tim
me qindra ore te humbura pa asnje kuptim
fitova eksperienca humba ndeshje mora shpresa
te gjith kerkonin zjarrin qe un e ndeza
sa here qe beja rap me ndiente e gjith ndertesa
te gjith kerkonin qenin qe ecte drejt neper kthesa
ne skena dilja tap ne rap dilja lart
sa here fillonin freestyles prezent isha prap
tani i kujtoj momentet plot me nostalgji
une jam MC Aroganti ...si e ke emrin ti?

Akoma ne loje kam eksperienca dhe pervoj
qendroj nuk e di sa do jetoj (4x)


Ky tekst u dërgua nga AmiAroGanti
Publikimi: 29/03/2011


AroGanti - Akoma Ne Loje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Akoma Ne Loje".
3. Video është e këngës "Akoma Ne Loje", por nuk këndohet nga AroGanti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:


Komente 0