A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arqile Garo

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Llovinë (Dropulli I Sipërm) 
  • Residence:
  • Greqi 
  • Age:
  • 60
BIOGRAFIA: Arqile Garo is a writer. Në vitin 1984 mbaron studimet në Institutin e Lartë të Arteve, sot Akademia e Arteve dhe diplomohet regjisor. Punon për një gjashtëvjeçar në Teatrin dhe Estraden e qytetit të Gjirokastrës si regjisor e aktor. Ne vitin 1991 emigron në Greqi, Janninë, ku jeton edhe sot. Ushtron profesionin e regjisorit, operatorit, produsientit, dhe gazetarit. Më 1997 zgjidhet nga Kuvendi i Shqipërisë në detyren e Anëtarit të Këshilit Drejtues të RTSH me cilë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Sotiraq Naci

Shaban Abazi

Vahit Nasufi

Isuf Hoxha

Fatmir Çitaku

Arber Shabanaj As

Orhan Dauti

Shaban S Shabani

Adis Vishi

Gert Vlashi


Tags: Arqile Garo

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019