A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Art Abazi
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  13
Music genres: Pop

Art Abazi is a popular singer and songwriter. Art Abazi është vëllai i këngëtarit të njohur Dren Abazi dhe e shoqëron vëllain me kitarë në shumë koncerte e evente apo në ndonjë aheng familjar apo shoqëror.

Në Maj 2013, Art Abazi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Nje Sekond Pa Ty", e cila është shkruar dhe kompozuar nga këngëtari Alban Skenderaj. Kënga me tematikë dashurinë, e shfaq Artin tejet inspirues në natyrë të hapur, krahas bukurisë femërore dhe natyrore. Kënga, të cilës tashmë i është bërë edhe videoklipi nga Imagine Films, është pritur mirë nga adhuruesit e muzikës së lehtë dhe baladave.

Në Qershor 2014, Art Abazi merr pjesë në SVFM 2014 me këngën "Nje Sekond Pa Ty".

Në Maj 2014, Art Abazi merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Sonte".

Më datë 28 Maj 2015, Art Abazi publikon videoklipin "Andrra Jem". Muzika e këngës u punua nga vetë Art Abazi. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 16 Shkurt 2016, Art Abazi publikon videoklipin "Vazhdoj". Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, teksti u shkrua nga Alex Seitaj. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 16 Shkurt 2016, Art Abazi publikon videoklipin "Shpirt I Lirë". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 15 Maj 2016, Art Abazi publikon videoklipin "Pikë".

Më datë 13 Maj 2018, Art Abazi publikon videoklipin "Asnjo Si Ti". Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, teksti u shkrua nga Arianit Palaj e Art Abazi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Dren Abazi

(His brother)

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Art Abazi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019