Më mbaj mend (për 1 muaj)

Art Rushiti - Buenos Aires (Feat. Brenda Asnicar)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Bridge Arti:
Mos m’le me t’prit,
(don’t let me on wait)

venin te un e ki,
(you belong to me/ your place is to me)

e mos m’le me t’prit,
(oh don’t let me on wait)

ti veq thirrem un vi
(you just call me and I come)

Chorus together:
Se n’Buenos Aires ty t’kom pa ty t’kom pa
(Because in Buenos Aires I’ve seen you, I’ve seen you)
Buenos Aires n’ty kom ra n’ty kom ra
(Buneos Aires I fell for you, fell on you)(2x)

Verse 1:
A din sa shum vite t’kom prit,
(do you know how many years I’ve waited for you)

me t’pa veq edhe niher n’Prishtine oh,
(just to see you one more time in Prishtina oh)

a din sa shum t’kom prit?
(do you know how long I’ve waited for you?)

Eren me ta ni
(Just to smell your smell)

Se s’disha s’disha,
(Cause I didn’t know, didn’t know)

un zemren tem e nisha e nisha,
(and I heard my heart, heard my heart)

o sa shpejt tu rreh e nisha nisha,
(oh how fast it beat, I heard it, heard it)

deri sa mo nuk e disha se disha
(until I didn’t even know anymore, didn’t know)

se m’kishe dasht, dasht, dasht
(cause you’ve loved, loved, loved)

nsyt e tu e pash, pash, pash,
(in your eyes I saw, saw, saw)

thelle n’ty rashe,rashe, raaashe
(how deep on you I fell, fell, feeell)

po ta kishe dite ti, nuk do kishe ik ti
(if you would’ve known it, you wouldn’t have gone in)

Bridge:
Mos m’le me t’prite…
(don’t let me on wait…) (bridge repeat)

Chorus together: Se n’Buenos Aires, ty t’kom pa…
(Cause in Buenos Aires, I’ve seen you, I’ve seen you)
Buenos Aires n’ty kom ra n’ty kom ra
(Buneos Aires I fell for you, fell on you)

Brenda: Se que el me está buscando
(E di qe ai po me kerkon mua)
(I know he’s looking for me)

No puedo resistirme y lo veo en todos lados
(Si rezistoj dot dhe e shoh cdokund)
(I can’t resist him and I see him everywhere)

Quiero olvidarlo y no puedo escaparme
(Du me harru po s’i shpetoj dot)
(I want to forget him but I can’t escape from him)

Si no lo veo siento q falta el aire
(Nese se shoh atë, ndjej se me mungon ajri)
(If I don’t see him, I feel like the air is missing)

Nadie sabe lo que paso entre nosotros
(Askush se di se ca ka ndodh mes neve)
(No one knows what happened between us)

No me importa lo que digan esos bobos
(Nuk me intereson se qa folin budallenjet)
(I don’t care what these fools say)

Cuando estoy con el se detiene el tiempo
(Kur jam me të, koha ndalon)
(When I’m with him, time stops)

Y no puedo resistirm, muero por sus besos
(Dhe nuk mund ta rezistoj, se vdes per puthjet e tij)
(And I can’t resist, I’m dying for his kisses)

Por las calles de Buenos Aires
(Neper rruget e Buenos Aires)
(Through the streets of Buenos Aires)

Como dos bandidos lejos de todos los males
(Si dy banditë larg cdo te keqeje)
(Like two bandits, away from all evil)

Hace que no me importe nada
(kshtu qe s’ma nin mo per sen’)
(so I don’t care about anything)
Ando perdida en su mirada
(Jam humbur ne shikimin e tij)
(I’m lost in his stare)

Bridge Repeat: Mos m’le me t’prit…
Chorus: Se n’Buenos Aireees ty t’kom pa…
Art Rushiti
Publikimi: 14/07/2022


Art Rushiti - Buenos Aires
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buenos Aires".
3. Video është e këngës "Buenos Aires", por nuk këndohet nga Art Rushiti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Art Rushiti:


Komente 0