Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Babaramo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31
BIOGRAFIA: Arta Babaramo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Këngëtarja e mirënjohur Arta Babaramo e ka filluar herët karrierën e saj si këngëtare, në vitet 60-të. Per here te pare ka kenduar ne festivalin e 3-te (1964). Një ndër këngët e saj të para të suksesshme të asaj kohe është edhe kënga fituese e një ankete muzikore e vitit 1972 "Letër nga fshati" : "Unë u ngjita tok me shokë / kodrës-o, kodrës-o përpjetë / Seç më mbushi krahërorin, nënë moj, seç m'a mbushi flladi i lehtë.../ Këngëtarja Arta Bab...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Rakipe Karaj

Ludmilla Baballeku

Denada Bare

Mimoza Dhamo

Irma Gurakuqi

Tatjana Isaj

Florinda Gjergji

Zina Zdrava

Suzana Qatipi

Vitore Rusha

Tags: Arta Babaramo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet